PRIEŠMOKYKLINUKŲ IŠVYKA Į NIŪRONIS

02

Duonelę valgome kasdien, tačiau retai pagalvojame, kokį kelią ji nueina, kol atkeliauja ant mūsų stalo. Kaip visą tai šiandien supranta vaikai? Vaikų supratimas apie duonos kelią dažniausiai baigiasi artimiausioje parduotuvėje. Todėl 2019 m. vasario 28 d. priešmokyklinė „Saulės Zuikučių“ grupė dalyvavo edukacinėje programoje „Duonelė kasdieninė“, Niūronyse. Autentiškoje XX a. pradžią menančioje troboje vaikai sužinojo kaip duonelė atsiranda ant mūsų stalo. Sodybos šeimininkė Rita papasakojo apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, duonos raugimą ir užmaišymą. Priešmokylinukai atidžiai klausėsi apie senolių duonos kepimo papročius ir pagerbimo ritualus, šeimos tradicijas, susipažino su senoviniais buities rakandais. Vaikai turėjo nepakartojamą galimybę patys suformuoti ir ką tik iškūrentoje duonkepėje išsikepti savo duonos kepalėlius su akytėmis ir burnele. Kol kepė duonelė, vaikai dainavo, kalbėjosi apie tai, ką dar galima iš miltų iškepti, su kuo duonelę skanu valgyti, vaišinosi kaimiškomis vaišėmis. Pilni įspūdžių su geriausiomis emocijomis vaikai grįžo į darželį. Visą popietę darželis kvepėjo iškepta duonele. Iškeptus savo duonos kepalėlius vaikai parsinešė į namus.

išvyka į Niūronis