UŽGAVĖNĖS

Uzgavenes 2019%20024

Žiema, žiema, bėk iš kiemo! Jei nebėgsi, išvarysim, Su botagais išbaidysim! UŽGAVĖNĖS – išskirtinė metų diena. Ji švenčiama likus 46 dienoms, t.y. 7 savaitėms iki Šv. Velykų. Užgavėnių šventės paskirtis – išvyti žiemą, prisišaukti pavasarį. Vienas pagrindinių Užgavėnių šventės atributų yra kaukės ir persirenginėjimas. Seni žmonės sakydavo – jei Užgavėnių nešvęsi, tai visus metus nuo nelaimių neatsiginsi. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, kovo 5 d., Užgavėnės šurmuliavo mūsų darželyje. Jau prieš savaitę vaikai su auklėtojomis ir tėveliais ruošėsi šiai šventei: darė kaukes, mokėsi Užgavėnėms skirtų dainelių, žaidimų, šūkavimų. Šventės dieną vieni tapo velniais, kiti čigonais, raganomis ar kitais tradiciniais Užgavėnių personažais. Užgavėnių šventė prasidėjo nuo persirengėlių eitynių po grupes. Po Kanapinio ir Lašininio dvikovos salėje tapo aišku, kad žiema greitai užleis vietą pavasariui. Šių metų žiemos pabaigos simboliu tapo didžiulis besmegenis. Priešmokyklinukai su Kanapiniu ir Lašininiu išvežė sniego senį ištirpti į patvorį, o kartu su jais ir savo „ožiukus“. Pasilinksminę ir prisivaišinę gardžiais blynais, vaikai vieni kitus vaišino atsineštais skanėstais. Po tokio triukšmingo žiemos varymo belieka greičiau sulaukti pavasario.

užgavėnės