ŽIBINTŲ ŠVENTĖ Email

ŽIBINTŲ ŠVENTĖ

„ŽIBĖK, UGNELE, TAMSIOJ NAKTELĖJ"

Ramus Adventinio laikotarpio gruodžio vakaras. Dar ne taip vėlu, bet paslaptinga tamsa jau gaubia medžius, namus, gatves. Tik baltas jaukus sniegas šiek tiek suteikia jaukumo ir šviesos. Ta vakaro tamsa, mums suaugusiems, sukelia kažkokio jaudulio, o vaikams baimės ir netikrumo jausmą.

Kaip įveikti tas vaikų baimes ir nerimą, lopšelio – darželio „Žilvitis" pedagogai ieško įvairių būdų.

Vienas iš jų, pasakos, kurias vaikams skaitome, sekame, leidžiame laisvalaikį su mėgstamais veikėjais, skatindami pažintines ugdytinių galias, padedame formuotis dorinėms nuostatoms. Pasakas panaudojame įvairių švenčių, renginių metu.

Taip ir šioje žibintų šventėje, susirinkusiam gausiam bendruomenės būriui, darželio kieme suvaidinta pasaka, kurioje šeimininkavo Raganėlė - auklėtoja metodininkė Aldona Urbonienė, Katinas – vyresnioji auklėtoja Genovaitė Dubauskienė, Mergaitė – vyresnioji auklėtoja Asta Bakūrienė, Pasakotoja – vyresnioji auklėtoja Daiva Urbonavičienė ir Nykštukai – priešmokyklinės „Žemuogiukų" grupės vaikai. Pasakoje veikėjus vienijo bendras tikslas – nugalėti tamsos baimę, įveikti kliūtis, susidraugauti, padėti vieni kitiems, o gavus iš Raganėlės ugnelę – šviesos ir šilumos šaltinį, pasidalinti tarpusavyje.

Pati šventė buvo apgaubta paslapties šydu. Aplinkui mirgėjo žvakelių šviesa, renginio dalyviai, nešini pačių pasidarytais įvairiausiais žibintais, ėjo ieškoti šviesos ir šilumos simbolio – laužo. Apgaubti jo šviesos, jaukumo ir šilumos, vaišinomės šilta arbata su sausainiais, šnekučiavomės, linkėjome vieni kitiems gražių, prasmingų atliuoksinčių Kiškučio metų. Kadangi artėja pati nuostabiausia metų šventė – Kalėdos, linkėdami vieni kitiems meilės, gėrio, supratimo, šilumos, aukštyn skristi paleidome uždegtus dangaus žibintus, turėdami viltį, kad mūsų palinkėjimai vieni kitiems išsipildys su kaupu.

Aldona Urbonienė,

Anykščių lopšelio – darželio „Žilvitis" auklėtoja metodininkė