Judumo savaitės renginiai Email

JUDUMO SAVAITĖ - 2018

Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos šalių, rugsėjo 17 -21 d. buvo organizuojama didžiausia pasaulyje gyventojų judumą skatinanti kasmetinė miestų kampanija – Europos judumo savaitė.
Kampanijos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai, skatinti gyventojus, ypač miestiečius, išsaugoti švarų orą, kuo mažiau važinėti automobiliu, daugiau vaikščioti pėsčiomis, naudotis viešuoju transportu, dviračiu ar pasirinkti kitą aplinkai palankią susisiekimo priemonę. Šiais metais Europos judumo savaitės šūkis – „Pasirink ir judėk“.

Anykščių lopšelio-darželio „Žilvitis“ bendruomenė taip pat prisidėjo prie šios kampanijos ir visą savaitę skatino vaikus daugiau judėti, rinktis sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą.

Judumo savaitę pradėjome kartu su Anykščių rajono Kurklių Stepono Kairio pagrindinės mokyklos ugdytiniais. Šokome šokį „Laikas keltis“. Antradienį grupių lauko aikštelėse vyko judrieji žaidimai su kamuoliu. O kitą dieną surengėme bėgimą su kliūtimis aplink lopšelį-darželį „Žilvitis“. Ketvirtadienį „Saulės Zuikučių“ ir „Elfų“ grupių vaikai pasivaikščiodami Anykščių Šventosios upės  taku skaičiavo nueitus žingsnius. Kelionės metu žingsnius matavome žingsniamačiais. Penktadienį organizavome dviračių, paspirtukų ir balansinių dviratukų varžybas.

boruzeles.jpg