ANYKŠČIŲ KRAŠTO PILIETIS Email

PRIEŠMOKYKLINUKŲ PROJEKTAS „AŠ  - ANYKŠČIŲ KRAŠTO PILIETIS“

2016 m. vasario-kovo mėn. lopšelyje-darželyje „Žilvitis“ priešmokyklinės „Skruzdėliukų“ grupės vaikai ir jų auklėtojos sumanė ir įvykdė projektą „Aš – Anykščių krašto pilietis“.  Šis projektas buvo kitoks - ypatingas, turiningas ir daugialypis savo veikla.

Pradėjus ruoštis projekto veiklai, netikėtai gavome pasiūlymą tuo pačiu laiku sudalyvauti respublikiniame priešmokyklinukų ir ikimokyklinukų interaktyviame pilietiškumo ugdymo projekte „Kaip surasti Lietuvą -2016? Organizatoriai – Kėdainių rajono Šėtos socialinis ir ugdymo centras drauge su Kėdainių lopšeliais-darželiais „Aviliukas“ ir „Žilvitis“. Projekto tikslas  - ugdyti vaikų tautinį ir pilietinį sąmoningumą, patriotinius jausmus tėvynei, plėsti vaikų supratimą apie Lietuvą. „Skruzdėliukų“ grupės vaikai su auklėtojomis labai džiugiai priėmė pasiūlymą dalyvauti šio projekto veikloje. Mūsų bendravimo partneriai buvo Kėdainių lopšelis-darželis „Pasaka“. Šio projekto įdomumas yra tame, kad metodiniai pasitarimai, dainų dainavimas, savo krašto pristatymas, viktorina su partneriais vyko „Skype‘o“  konferenciniu ryšiu.

Kita projekto „Aš – Anykščių krašto pilietis“ dalis – kelionių ciklas po Anykščių kraštą. Priešmokyklinukai aplankė Puntuko akmenį, Lajų taką, Laimės žiburį - Jono Biliūno kapą, Vorutos piliakalnį, miesto bažnyčią, Laisvės, Antano Baranausko, Antano Vienuolio paminklus, Angelų muziejų, Aukštaitijos regioninį parką. Kelionę vainikavo apsilankymas „Cosmos Paukščių Take“ –  unikali vieta, kurioje galima panirti į kosmosą, sustoti akimirkai ant galaktikos krašto ir pažvelgti į begalę žvaigždžių. Kelionės įspūdžius vaikai perteikė piešiniuose. Iš gamtinės medžiagos sukonstravo Lajų tako maketą ir pristatė jį lopšelio-darželio „Žilvitis“ ir Kėdainių lopšelio-darželio „Pasaka“ draugams.

Projektą „Aš – Anykščių krašto pilietis“ priešmokyklinukai užbaigė renginiu „Tau Tėvyne mūsų dainos“. Kovo 10 d. lopšelio-darželio „Žilvitis“ bendruomenė paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Vaikai pasipuošę tautine simbolika, iškilmingą rytmetį pradėjo Tautine giesme, dainavo dainas ir deklamavo eilėraščius apie Lietuvą ir gimtinę. O renginio pabaigoje, priešmokyklinukai lopšelio-darželio vaikams paruošė staigmeną, kartu pažiūrėjo sukurtą filmuką „Mano gimtasis kraštas“.

drugeliai.jpg