DEŠIMT METŲ KARTU SU BASEINU Email

2005-2006 m. m. Anykščių lopšelio-darželio „Žilvitis“ pedagogai sumanė ir pradėjo vykdyti projektą „Taisyklingos laikysenos ugdymas. Plaukimas“.

Šio projekto tikslas – plaukimo treniruočių ir judrios veiklos metu ugdyti priešmokyklinio amžiaus vaikų taisyklingos laikysenos, saugaus elgesio kelyje, savikontrolės ir bendravimo įgūdžius. Įgyvendinant projekto idėją, kiekvienais mokslo metais, sistemingai pirkome priemones taisyklingos laikysenos ugdymui, jas naudojome organizuojant judriąją veiklą, nuolatos su vaikais kalbėjome, diskutavome apie sveiką gyvenimo būdą, dalyvavome plaukimo treniruotėse, organizavome sportinius renginius su vaikais ir jų  tėveliais ir kt.

Labai nedrąsiai žengėme pirmuosius žingsnius. Buvo daug abejonių, klausimų: ar vaikų tėveliai patikės mūsų idėja, kaip mums, šioje srityje nepatyrusiems, seksis, ar mes sugebėsime tinkamai įvykdyti visą sugalvotą projekto veiklą ir kt.?

Labai smagu, kad įgyvendinant projektą pavyko sutikti tiek daug mūsų idėją palaikančių žmonių. Pirmiausia norėtųsi padėkoti:

Ø Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos vertintojams, kurie finansavo pirmųjų projektų veiklą.

Ø Anykščių  baseino VšĮ „Sveikatos oazė“ administracijai, treneriams, darbuotojams ir kt.

Ø treneriui Žilvinui Ovsiukui už lopšelio-darželio „Žilvitis“ tėvelių švietimą, pagalbą organizuojant plaukimo treniruotes, už mintis ir patarimus rengiant tolimesnių metų projektus.

Ø vaikų tėveliams už pasitikėjimą, už bendradarbiavimą organizuojant projekto veiklą.

Per šiuos 10 metų plaukimo treniruotėse dalyvavo 267 lopšelio-darželio „Žilvitis“ priešmokyklinio amžiaus vaikų: iš jų 146 berniukai ir 121 mergaitė. Mintyse prisiminus plaukimo treniruočių akimirkas, tik dar kartą įsitikiname, kad tas nerimas, užsispyrimas, pastangos buvo neveltui. Kiekviena priešmokyklinukų karta lankydavo 12 užsiėmimų per metus. Jau įpusėjus treniruočių užsiėmimams, pastebėdavome akivaizdžią projekto naudą vaikams.

Projekto privalumai arba kodėl reikėtų vykdyti šio projekto veiklą: 85-95% vaikų išmoko plaukti, įgijo įgūdžių, kaip reikia elgtis vandenyje, kelyje; vystėsi taisyklinga laikysena; vaikai patyrė džiugių emocijų; 90-95%. priešmokyklinio amžiaus vaikų nugalėjo baimę vandeniui; tobulėjo socializacijos kompetencija: vaikai tapo savarankiškesni, patobulėjo savęs apsitarnavimo įgūdžiai, tapo atidesni gatvėje, ugdėsi atsakomybė už savo daiktus, save, draugą ir kt.

Sunkiausi projekto momentai: kaip išmokinti vaikus būti atsakingiems už savo daiktus, kaip per trumpą laiką išdžiovinti nepaprastai gražius ir ilgus mergaičių plaukus ir kt.?

Mūsų darželio pedagogų nuomone, jei tik mieste yra galimybė, plaukimo treniruotės turėtų būti privalomos visiems Lietuvos Respublikos priešmokyklinukams. Siūlome šia veikla susidomėti ir kitų ikimokyklinių įstaigų pedagogams, nes mūsų patirtis sako, kad šešiamečių vaikų amžius yra tinkamas mokytis plaukti, o vaikų socializacija - pranoksta lūkesčius.

bitutes.jpg