MAŽIEJI OLIMPIEČIAI Email

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Lietuvos olimpinė akademija rugsėjo 29 – spalio 5 dienomis organizavo respublikinę akciją Europos judėjimo savaitė. Šio renginio tikslas – visoje Lietuvoje pritraukti kuo daugiau vaikų ir jaunimo, tėvų ir pedagogų dalyvauti Europos judėjimo savaitės renginiuose.

Prie Europos judėjimo savaitės renginių akcijos vykdymo prisijungė ir Anykščių lopšelio-darželio „Žilvitis“ bendruomenė. Darželyje visą savaitę vyko įvairūs sportiniai užsiėmimai, pokalbiai apie judėjimo galią, vaisių, daržovių naudą sveikatai, vandens naudą, asmens higienos svarbą, tylos galią, dainos bei muzikos reikšmę mūsų gyvenime.

Viena judėjimo savaitės diena paskirta bėgimui. Bėgime buvo kviečiamos dalyvauti visos Lietuvos ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo įstaigos, kurių dalyviai klasifikuojami į keturias grupes. Kiekviena amžiaus grupė bėgime turėjo įveikti skirtingą nuotolį. Bėgimu nebuvo siekiama išsiaiškinti greičiausio sportininko, svarbu, kad kuo daugiau vaikų dalyvautų įveikiant bėgimui skirtą 250 metrų atstumą. Ieškodami įvairių bendradarbiavimo bei veiklos formų, pasikvietėme Anykščių rajono ikimokyklinio ugdymo skyriaus bei rajono mokyklų ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo grupių vaikus iš Svėdasų, Debeikių, Kurklių, Traupio, Troškūnų, Kavarsko mokyklų, o šventę pavadinome „Mes mažieji olimpiečiai“.

Spalio 2 d. darželio kieme plevėsuojant olimpinei, darželio ir Lietuvos vėliavoms, susirinko gausus būrys vaikų bei suaugusiųjų. Juos linksmai ir sportiškai nusiteikę pasitiko renginio vedėjai Kiškiai bėgikai. Pakėlus olimpinę vėliavą, Anykščių lopšelio-darželio „Žilvitis“ direktorė paskelbė šventės pradžią. Po smagios mankštos, maži ir dideli pasipuošę specialiai bėgimui paruoštomis karūnomis, dalyvavome masiniame bėgime. 250 metrų atstumą įveikė daugiau nei 160 dalyvių. Tai buvo tik pirmoji Olimpinės dienos užduotis. Po to vaikai savo ištvermę, drąsą, vikrumą, taiklumą galėjo išbandyti aplankydami sportiškąsias stoteles: „Linksmosios estafetės“, „Paspirtukų mokyklėlė“, „Linksmieji  kalneliai“, „Taiklioji aikštelė“, „Voro tinklas“, „Jaunieji futbolistai“. Kadangi vaikų amžius įvairus, skirtingose stotelėse užsibuvo skirtingai. Mažieji, imituodami rudeninius vorus, nėrė didžiulį voratinklį, rungtyniavo dviratukais bei paspirtukais, vyresnieji, gainiodami futbolo kamuolį, mušė įvarčius, mikliai vykdė estafečių rungtis, bei kitas įvairias užduotis.

Netruko prabėgti sportui skirtas laikas. Pasibaigus rungtims, vieni kitiems dovanojome šypsenas, gerą nuotaiką. Ugdymo įstaigų komandos buvo apdovanotos dovanėlėmis, Europos judėjimo savaitei skirtais diplomais bei padėkomis. Smagiai praleidus laiką, skaniai vaišinomės kareiviška koše, kurią išvirė Lietuvos Šaulių sąjungos savanoriai, o valgant lauke, ji atrodė dar skanesnė.

Olimpiniai žiedai sujungia visus pasaulio žemynus, taip ir tą rudeniškai, nuostabiomis spalvomis pasipuošusį rytmetį, Anykščių lopšelyje-darželyje „Žilvitis“ renginio dalyviai susijungė į bendrą visumą, lyg vieną kumštį, siekdami bendro tikslo.

Neringa Tumėnienė

Anykščių lopšelio-darželio „Žilvitis“ pavaduotoja ugdymui