EBRU menas Email
EBRU MENAS LOPŠELYJE-DARŽELYJE „ŽILVITIS“

EBRU – iš Turkijos atkeliavusi  tapybos rūšis, kuomet piešinys specialiais dažais kuriamas ant jūros dumbliais sutirštinto vandens. Tai meno rūšis, kuri naudojama kaip terapijos priemonė. Išties, tai yra nepaprastas dalykas. Viską lemia vanduo, spalvos ir judesys. Jei nori nuraminti savo emocijas, sielą ir suprasti, jog ir tu gali piešti, reikia išbandyti EBRU meną. Žingeidūs Anykščių lopšelio-darželio „Žilvitis“ ir Troškūnų Kazio Inčiūros vidurinės mokyklos priešmokyklinukai bei šios mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikai greitai perprato meno technikos pradžiamokslį, sukurdami savitus piešinius.

2013 metai - sveikatingumo metai. Norėdami paįvairinti darželinukų veiklą, tarpininkaujant Ignalinos Sveikatos biurui, š. m. gruodžio 3 d. į lopšelį-darželį „Žilvitis“ pakvietėme Zarasuose dirbančią psichologę Kateriną Tkačiovą, kuri ikimokyklinukus ir priešmokyklinukus supažindino su EBRU piešimo galimybėmis.

Ne tik vaikams, bet ir darbuotojams, tai buvo mažai žinoma veikla. Įdomu vaikams buvo stebėti mokytojos aiškinimą kaip reikia piešti, jei tai galima pavadinti piešimu. Piešiama neįprastomis priemonėmis. Specialiais teptukais, specialiai paruoštus dažus taškant ant vandens, galima išgauti neįtikėtino grožio piešinius. Vaikai susikaupę, stebėdami besiliejančius įvairių spalvų ratilus ant vandens, bandė išsakyti ką mato būsimame piešinyje. Atsargiai, susikaupę, su specialiomis šukomis bei pagaliukais vinguriavo būsimo piešinio kontūrus. O svarbiausia, reikėjo nusiraminti, susikaupti, susikoncentruoti, netrukdyti šalia piešiančiam draugui, išgirsti mokytojos aiškinimą, kaip ir kodėl taip reikia daryti ir, svarbiausia, pasitikėti savo jėgomis. Kokiomis susižavėjimo, bei džiaugsmo akimis vaikai žvelgė į nutapytus ant vandens piešinius, kuriuos mokytoja perkėlė ant popieriaus lapo.

Tariame nuoširdų AČIŪ Ignalinos Sveikatos biurui už galimybę išbandyti piešimą ant vandens. Tądien šiltos, mielos emocijos sklido iš dailės kambario.  Apniukusi diena tapo gerokai spalvingesnė, žaismingesnė, šiltesnė, stebint susikaupusius, palinkusius prie savo piešinėlių vaikus ir su nuostaba tariančius „man pavyko“.

elfai.jpg