Žilvitukai svečiuose Email
ŽILVITUKAI SVEČIUOSE

„Žilvitukų olimpinės svajonės“ – projektas, kurį Anykščių lopšelis-darželis „Žilvitis“ įgyvendina 2012 metais. Įgyvendinant projekto veiklos idėjas, tobulinamos įvairios vaikų kompetencijos – socialinė, pažinimo, meninė, komunikavimo, sveikatos saugojimo, kurios tarpusavyje yra persipynusios bei tampriai susietos. Vaikai mokosi bendrauti, ugdomas gebėjimas laimėti ir pralaimėti, skiepijamas atidumas, draugiškumas, sveikos gyvensenos įgūdžių pradmenys.

Anykščių lopšelio-darželio „Žilvitis“ buvę priešmokyklinukai, kas metai pasiskirsto įvairiose Anykščių miesto mokyklų pradinėse klasėse. Tačiau ugdymo įstaiga nepamiršta buvusių ugdytinių,  pasidomėdama kaip jiems sekasi, dalyvaudami vieni kitų rengiamuose renginiuose. Šių metų rugsėjo mėnesį Antano Baranausko vidurinės mokyklos pradinių klasių mokiniai pakvietė dalyvauti viktorinoje „Sveikatos fiesta“. Renginyje dalyvavo mokyklos pirmųjų ir antrųjų klasių mokiniai, Anykščių lopšelių-darželių „Spindulėlis“ ir  „Žilvitis“ priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai.

Smagu ir smalsu apsilankyti svečiuose, o gal ir būsimoje mokykloje. Prieš vykstant į renginį, vaikai aptarinėjo, kad bus daug kas nepažystama, nepatirta, gali tekti įveikti nenumatytus sunkumus, o gal ir nedrąsos baimę įveikti. Čia reikės susikaupti, gebėti išklausyti, greitai orientuotis įvairiose situacijose, visai komandai atlikti užduotis.

Prasidedant renginiui, visoms komandoms buvo įteikti dalyvio pasai, kuriuose, kas gebėjo perskaityti, perskaitė, jog reikės apsilankyti įvairių užduočių stotelėse. Buvo įvairių užduočių: reikėjo pasukti galveles ir įminti mįsles, o įminus mįsles ir sudėliojus atsakymo raideles, išspręsti kryžiažodį; žinoti ir įvardinti, kokie produktai sveiki, o kokių reikėtų vengti; reikėjo nematant, o tik apčiuopiant, atpažinti ir įvardinti daržoves ir vaisius; dalyvauti taiklumo rungtyje, metant bulves ir obuolius į kibirėlius. Buvo ir „skanių“ užduotėlių. Reikėjo paskanauti neįprastų – razininių, morkinių, obuolinių, vynuoginių „saldainių“ ir atspėti jų pavadinimus.

Baigiantis renginiui, pradinukai pamokė žaisti įvairių žaidimų. Visos renginyje dalyvavusios komandos buvo apdovanotos padėkomis ir dovanėlėmis. Buvo smagu.

saules zuikuciai.jpg